דלתות קו אפס

דלתות קו אפס משנות מקצה לקצה את התפיסה המקובלת שלכל דלת חייב להיות משקוף נגלה לעין. ניתן לייצרן בכל צבע, גודל ועובי. זאת כדי שתהיה התאמה מרבית בין הדלת לבין הקיר שנמצא לידה. היא יכולה לשמש הן כדלת כניסה חיצונית והן כדלת למקלט או חדר פנימי.

דלת קו אפס
דלתות קו אפס
דלתות כניסה קו אפס
דלת קו 0

דלתות קו אפס – נראות נפלא

בשנים האחרונות אנו עדים לסגנון עיצובי חדשני שמתאים הן לבניה פרטית והן לשטחים של משרדים ומבני ציבור. אלה דלתות כניסה מעוצבות שמחוברות לקיר ללא משקוף נראה לעין. כך, הדלת משתלבת באופן מיטבי בכל קיר ומתאימה לבנייה המודרנית. במאמר זה נעסוק בהרחבה בסגנון זה המכונה דלתות קו אפס.

מה הן דלתות קו אפס?

כפי שציינו הדלתות הנסתרות, שאינן תופסות הרבה תשומת לב, מכונות דלתות קו אפס. הן יוצרות קו אחיד ללא צורך במשקוף ולמעשה מתאימות למקומות שבהן יש קירות גבס ורוצים לכסות פתח בלי לפגוע בקו העיצובי הנקי.

לפעמים הדלת תהיה צבועה בצבע זהה לקיר, ולפעמים הדלת תהיה צובעה בגוון או צבע שונה. זאת, כדי שבכל זאת יהיה קל למצוא אותה כאשר מחפשים את דלת הכניסה למשרד בבניין או לדירה.

מתי צריכים דלתות קו 0?

הצורך בדלתות ללא משקוף אלה הוא בעיקר צורך עיצובי, ופחות צורך פונקציונלי. לכן, תראו את הדלתות הללו בעיקר במקומות שבהן יש טאץ' של מעצב פנים.

כמו כן, יש מקומות שבהם התכנון של הדלת נועד לשמור על קו אחיד, כאשר הקיר מעוצב כולו בגוון אחד או בטקסטורה שרוצים לשמור עליה לאורך כל המסדרון.

במקום להתקין דלת זכוכית, שאינה עמידה בפני פריצות ואינה מבודדת, ניתן להתקין דלתות קו אפס מרהיבות ביופיין.

איך מתקינים דלתות אלה?

כדי להתקין דלתות קו 0 יש ליצור מקום לדלת, ולוודא כי מותקנים צירים מתאימים המסוגלים להחזיקה במקומה. למעשה, קיים משקוף סביב הדלת, אך הוא נסתר ואינו בולט.

חשוב להיעזר באדם שמכיר את הקונספט היטב, ולא בכל מתקין דלתות. לכן, אם הזמנתם דלתות קו אפס מיצרן כלשהו, בדקו עם אילו מתקינים הוא עובד באזור מגוריכם.

האם מדובר בדלת יקרה יותר?

לא בהכרח. דלתות קו אפס מיוצרות כיום באותם מפעלים שבהם מיוצרות דלתות פתיחה רגילות אחרות. מה שקובע את המחיר של הדלת הוא העיצוב שלה, חומרי הגלם ממנה היא עשויה (למשל דלת פלדה, ברזל או עץ) וכמובן איכות הגימור.

כמובן, שתמיד רצוי לרכוש את הדלתות הללו מיצרן ישראלי. כך, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שתקבלו מוצר באיכות שרציתם.

מדוע כדאי לשלב דלת כזו במשרד או הבית שלכם?

דלתות מעצבות את האופן שבו אנו תופסים את החדר ואת העיצוב הכולל של החלל. הם יוצרים תחושת מרחב, ויכולים אפילו להשפיע על האופן שבו נשפוט את המקום אליו נכנסים.

לכן, מעצבים רבים משלבים היום את השיטה הזו של הוספת דלתות קו 0 לתכנון של החללים המודרניים. גם במקומות שבהם יש אופן ספייס, ויש חדר גדול אחד שבו הרבה עובדים נמצאים יחדיו, עם מחיצות ביניהם, הכניסות למשרדים הפרטיים של המנהלים יכולות להיות באמצעות דלתות קו אפס.

דלתות קו אפס בכניסה לבניין

כאשר קוראים על דלתות, חלק רואים בעיני רוחם רק דלתות פנים ללא משקוף. אך, בפועל, מדובר גם בטכניקה שיכולה לשמש כדי לעצב דלת כניסה.

שילוב בחזית המבנה – ללא השפעה על המראה הכללי

היום, בניינים רבים כוללים חזית אחידה של קו אחד. היא יכולה להיות עשויה ממתכת או מזכוכית, מבטון או מלבנים. הקו הזה יכול להיות משולב בדלתות שאינן כוללות משקופים כבדים. כך, מדובר למעשה בדלת כמעט נסתרת, שיכולה להוביל גם למשרדי הנהלה או לכניסה צדדית למחסן.

שיטה זו גם יכולה לשמש כדי לא לשבור קו עיצובי של דלתות אחרות בבניין. למשל, דלת למתחם מגורים בלובי תהיה עשויה מזכוכית, בעוד הכניסה לחניון תעוצב בתור דלת קו 0.

בחירה של הצבעים

כיום, אפשר למצוא דלתות במגוון רחב של צבעים. במיוחד אם בוחרים במוצרים שעשויים פלדה, אותה אפשר לצבוע בטכניקה אלקטרוסטטית מיוחדת.

כך, גם דלתות קו אפס יהיו יפות יותר אם הן יצבעו מראש בגוונים השולטים בקיר. לחילופין, אפשר פשוט להשתמש בצבע של הדלת ולצבוע את הקיר שלידה בדיוק באותו הגוון.

שימוש בדלתות הללו גם ככניסה למקלט

כאשר מתכננים מקלט יש להציג בפתח שלו דלת פלדה עבה וגדולה, המעניקה איטום והגנה מקסימלית. עם זאת, מדובר בדרך כלל בדלתות שאינן אסתטיות במיוחד.

לכן, יש כאלה המשתמשים בטכניקות של דלתות נסתרות אלה כדי להציבן לפני הכניסה למקלט. אז, הירידה למקלט הופכת להיות אסתטית יותר, והעיצוב מתאים יותר לסגנון המודרני.

מעצבים? זה הזמן להתחיל לשלב דלתות קו 0 בעיצוב

אם אתם מעצבי פנים והגעתם לדף הזה כדי ללמוד על דלתות קו 0, נשמח להזמינכם להכיר איך הן בנויות. כדאי לראות באינטרנט את העיצובים השונים שיש למפעלים המובילים של הדלתות בארץ, וכך יהיה ברור יותר באיזו דלת מדובר.

אפשר לבחור לעצב אותן בעוביים שונים כדי להתאים לעובי הקיר. חשוב לזכור כי הדלת היא למעשה נסתרת משני הצדדים. לכן, אם מדובר בקיר לבנים עבה, יש ליצור את הדלת בדיוק באותה צורה של הקיר. לעומת זאת, אם מתקינים על גבי קירות גבס שנבנים לאחר הזמנה של הדלת, לעומת זאת, אפשר להתאים את הפרופיל של הגבס בהתאם לצורך.

Call Now Button דילוג לתוכן