לאורך המאות האחרונות ירושלים הייתה מרכז שוקק חיים של פעילות, עם אדריכלות מיוחדת שנגזרה מהטופוגרפיה הייחודית של המקום. מבנים רבים עשויים אבן ירושלמית שזורים בה, וכל אלמנט במבנה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב זה. במאמר זה נעמוד על פן חשוב בעיצוב שנוטים להקל בו ראש: דלתות כניסה בירושלים והמראה הייחודי שלהן.

התאמה של דלת הברזל לעיצוב האבן

האבן הירושלמית הכבדה מעניקה נוכחות מיוחדת לכל מבנה. אין זה משנה אם הוא מלבני וסטנדרטי או מעוגל ובעל קשתות. לכל אחד מהמבנים הללו נהוג להוסיף היום דלת מתאימה שמתכתבת עם אלמנטים אחרים במבנה. למשל – דלתות מסורגות המתאימות לסורגי החלונות שניתן להשיג ממפעל אלידור דלתות כניסה, עיצובים אומנותיים על זגוגית חלבית בדלת ועוד. אם בוחנים דלתות כניסה בירושלים בעבר ובהווה, ניתן לראות כי המראה הקלאסי השתמר ברוב המבנים.

דלתות כניסה בירושלים – מבני הייטק בהר־חוצבים

לצד המבנים הקלאסיים ברחבי העיר, אנו גם רואים את המבנים המודרניים של עולם ההיטק והתעשייה המקומית בהר־חוצבים ובשכונות נוספות בעיר.
מבנים אלה משלבים בתוכם גוונים לבנים המזכירים את האבן הירושלמית, וחלונות שקופים. כמעט ולא תמצאו בעיר את המבנים המודרניים עתירי הפלדה שאנו רואים באזורי הייטק אחרים. למשל בהרצליה פיתוח או ברחבי רמת החייל, מתחמי ההייטק ברחובות ועוד.

לכן, במבנים אלה נהוג לשלב דלתות בסגנון הייטקיסטי. בעלות צורות מלבניות ומרובעות וצבעים המתאימים לסט הצבעים בלוגו של כל חברה.

דלתות לבתי כנסת

ישנו עוד סוג של דלתות כניסה בירושלים. דלתות לבתי כנסת שכוללות כיתוב מפואר ומוטיבים נוספים מהעולם היהודי כמו לוחות הברית, פסוקים מהתורה הקדושה ועוד. כל אלה מוטבעים על גבי זכוכית על דלת מרשימה שתוכננה במיוחד עבור מקומות תפילה אלה.

דלתות כניסה עם כנף וחצי

לצד הדלתות ברוחב רגיל, אפשר להזמין גם מערך של דלת וחצי או שתי דלתות עם שני חצאים. כך, ניתן ליצור מבנה בעל כניסה מרשימה ועם אפשרות להכניס לבית או למשרד ציוד גדול בקלות.

דלתות אלה יכולות לכלול חלונות, סורגים ועוד אלמנטים שיוצרים חיבור עיצובי בין הדלת עצמה לבין חצי הכנף הנוספת.

כל הדלתות הללו נמצאות בקטלוג אלידור

את כל הדלתות שציינו אפשר למצוא אצלנו בקטלוג באתר, הכולל עשרות דלתות שונות מקולקציות שעוצבו לאורך השנים. כל דלת כניסה בנויה מחומרי הגלם העמידים ביותר, ברמות גימור גבוהות.
ניתן להשיג אותן במגוון רחב של צבעים, גדלים ועיצובים.

לסיכום, אם אתם מחפשים דלתות כניסה בירושלים, תוכלו למצוא את כל הדלתות שלנו פה באתר. אם אתם לקוחות פרטיים נשמח להפנות אתכם לאחד מהמשווקים שלנו בשכונת מגוריכם בירושלים. אנו גם עובדים עם קבלנים ואדריכלים המתכננים מבני מגורים ומשרדים גדולים, וזקוקים לדלתות בסגנון אקסקלוסיבי. אם אתם צריכים להתאים את הדלת באופן מיטבי לתכנון שלכם תוכלו להתייעץ עימנו ונוכל לעזור לבחור את הדלת המתאימה.

Call Now Button דילוג לתוכן